5 Essential Elements For doğal taşlar

Yeni alınmış doğal taşları bir gece boyunca ay ışığı altında bırakmak veya gün boyu güneş ışığında bırakmak gibi bir yöntem uygulanıyor. Böylece doğal taşların daha fazla enerji tutması sağlanıyor.

Her doğal taşın farklı bir özelliği ve iyi geldiği konu var. Doğal taşların faydalarına genel olarak değinmek gerekirse, taşıyan kişiye pozitif enerji verdiği, iyileştirici etkisi olduğu ve zihin rahatlatan, huzur veren bir etkisi olduğu biliniyor.

Bu taşlar arasında yer alan pembe kuvars ve opal taşı, Terazi burcu üzerinde dengeleyici etkiler sunar. Bu taşların diğer Terazi burcu taşları ile birlikte kullanılması etkileri arttırır.

Bir tane ametist taşı evimin girişinde bir askıda duruyor. Ara sıra toprağa gömüyorum sonra yıkayıp tekrar yerine koyuyorum. Başak burcuyum burcumun taşı değilmiş ama nedense çAlright seviyorum ametist.

Sahte doğal taşlar o kadar sert yapıda değildirler. Doğal taşlar camı çizerler. Hatta sertlik derecesi ileri olan doğal taşlar camın kesilmesine bile neden olabilir. Diğer doğal taşın gerçek olduğunu anlamak için tercih edebileceğiniz yöntemler şu şekilde sıralanmaktadır:

Bu gibi yüzlerce taşın kendine göre anlamları vardır. Her birinin anlamı farklıdır. Örneği alt kısımda paylaştık. Mesela ametist taşının anlamı tarihte sarhoş etmeyen taş anlamına gelmektedir. Taş isimleri ve doğal taşlar anlamları farklı farklıdır. Renkli taşların anlamı da farklıdır. Dünyada bir sürü özel taş vardır bu özel taşların isimleri bulan kişilerden alınmıştır.

Taşı sadece ilk alındığında değil, kullanım sırasında da zaman zaman temizlemekte fayda var. Çünkü o sizinle enerjisini paylaştığı gibi, yanına koyduğunuz diğer nesneler ve taşlarla da enerjisini paylaşır. Bir taşın enerjisi kirliyse diğer taşlar da kirlenebilir ve etkinlikleri düşebilir.

Kehribar doğal ağrı kesicidir içerisinde bulunan süksinik asit sayesinde teninize temas ettiği anda faydasını göstermeye başlar.

Buradaki doğal taşlar reiki ve meditasyon için çOkay uygun. Daha önce yazmış olduğum “Meditasyon ve Meditasyonun Alternatifleri” yazıma da bakmanızı isterim.

Kalbin yegane kristali Pembe (Rose Kuvars) kişinin kendini ve başkalarını sevmesini, kalp kırıklıklarının onarılmasını, duygularda dengeyi ve uyumu destekler. 

Zihnin ve ifadenin uyumlamasını böylece kişinin kendini olduğu gibi ifade etmesini destekleyen Lapis Lazuli, aynı zamanda sezgileri güçlendirir ve kişinin kendini keşif yolculuğunda rehberlik eder. 

Sitrin taşı, bulunduğu ortama neşe ve sıcaklık getiren güçlü bir enerjisi vardır. Duygusal olarak zorlu anlarda avuç içerisinde sitrin taşını tutmak sakinleşmeyi sağlar. Bu taşla bağlantı kurulduğu zaman hayatın her alanında şans ve pozitif enerji kaynağı olur.

Rodokrozit taşı kalsit grubuna ait bir manganez, karbonat bileşenidir. Rodokrozit taşı kurşun ve gümüş madenlerinin hidro termal damarlarında ve manganez

Doğal taşların enerjisinden en doğru şekilde faydalanmak içinse kendi burcunuza uygun ve ihtiyacınıza yönelik bir seçim yapmalısınız. Gelin hangi burç, hangi doğal taş ile bir araya geldiğinde doğru enerjiler ortaya çıkarıyor birlikte keşfedelim!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *